Drukarki fiskalne

Dlaczego warto wdrożyć drukarkę Emar Printo Line?

Dlaczego warto wdrożyć drukarkę Emar Printo Line?

Na rynku fiskalnym znajdziemy obecnie różnorodne drukarki rejestrujące. Dlaczego w takim razie podatnicy powinni zainteresować się nowym modelem marki Emar, czyli Printo Line? Gdyż jest to urządzenie, które łączy w sobie kilka kluczowych rozwiązań technologicznych, a przy okazji nie wiążę się z bardzo dużym wydatkiem. Ponadto, kompaktowa konstrukcja tej drukarki sprawia, że zmieści się ona nawet na stanowiskach obsługi w mniejszych placówkach handlowych i usługowych.

Jak działa w rozwiązaniu systemowym?

Niewielkie gabaryty Emar Printo Line nie sprawiają wcale, że jest to drukarka, która poradzi sobie wyłącznie w mniejszych działalnościach. Parametry tego urządzenia świadczą o tym, iż jest ono gotowe na pracę nawet w bardziej rozbudowanych rozwiązaniach systemowych dla firm. W pierwszej kolejności uwagę zwraca możliwość obsługi do 300 000 pozycji towarowych, które zostaną wcześniej zapisane w oprogramowaniu do zarządzania handlem. Ponadto, drukarka marki Emar już w standardzie obsługuje popularne interfejsy komunikacyjne: RS-232, USB oraz złącze szuflady kasjerskiej. Dwa pierwsze porty wpływają na to, że Printo Line da się podłączyć do różnorodnych komputerów. Drukarka gwarantuje również zgodność z większością programów sprzedażowych, które są obecnie dostępne na rynku.

Jak drukuje i przechowuje kopię paragonów?

Drukarka fiskalna Emar jest jednorolkowym urządzeniem rejestrującym. W praktyce oznacza to, że model Printo Line został wyposażony w moduł elektronicznej kopii paragonów. Drukarka zapisuje więc istotne dane w formie cyfrowej – na karcie pamięci. Takie rozwiązanie na pewno przekłada się na mniejsze zużycie materiałów eksploatacyjnych. Jednorazowo urządzenie zużywa przecież tylko 1 rolkę papieru termicznego. A to z kolei przekłada się na niższe koszty użytkowania modelu z kopią elektroniczną. Co więcej, także w przypadku Emar Printo Line przedsiębiorca może dodatkowo zabezpieczyć dane. W tym celu trzeba wykonać ich backup – na komputerze lub innym nośniku informacji, np. płycie DVD.

Przy jednorolkowym mechanizmie termicznym warto się zatrzymać na dłużej. Technologia zastosowana w Printo Line wyróżnia się bowiem nie tylko dużą wydajnością, ale także łatwą obsługą. Dzięki temu wymiana papieru nie sprawi problemów nawet początkującym kasjerom. Co więcej, drukarka marki Emar już w standardzie posiada wbudowany obcinacz typu gilotyna. Printo Line oferuje więc szybkie wydawanie paragonów fiskalnych, które będą estetycznie odciętę.

Jak dostosować ją do potrzeb firmy?

Niewątpliwym atutem Emar Printo Line jest spora wariantywność. To urządzenie fiskalne występuje w różnych wersjach konstrukcyjnych oraz technologicznych, więc w momencie zamawiania można je dostosować do oczekiwań konkretnej działalności gospodarczej. Wśród dostępnych rozwiązań znajdziemy m.in. dodatkowe interfejsy komunikacyjne (Ethernet, Bluetooth) oraz opcję zabezpieczenia elektronicznej kopii paragonów – za pomocą karty pamięci microSD, na której automatycznie zapisywany będzie backup dokumentacji. Co więcej, standardowo drukarka Printo Line posiada 1 wbudowany wyświetlacz kasjera. Urządzenie można jednak wyposażyć w dodatkowy ekran, dostępny w 2 wariantach – zintegrowanym (na wysięgniku) lub wolnostojącym (na słupku). To z kolei pozwala na dopasowanie urządzenia do stanowiska pracy w firmie.

One thought on “Dlaczego warto wdrożyć drukarkę Emar Printo Line?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wprowadź wartość CAPTCHA: *