Urządzenia peryferyjne

Kilka słów o nowoczesnych terminalach komputerowych marki Elzab

Kilka słów o nowoczesnych terminalach komputerowych marki Elzab

Zaawansowana technologia, jaką jest terminal komputerowy, opanowuje coraz więcej branż. I trudno się dziwić, skoro jej skuteczność doceniło już wielu przedsiębiorców, prowadzących punkty handlowo-usługowe. Na czym polegają nowoczesne rozwiązania tego urządzenia oraz jakie płyną z nich korzyści dla użytkowników i ich klientów?

Wykorzystywany w różnych branżach i miejscach: sklepach odzieżowych bądź spożywczych, w restauracjach, barach, pubach oraz wielu innych. Urządzenie, o którym mowa, to nowoczesny i wydajny komputer, zawierający się w niedużej konstrukcji i zarazem solidnej konstrukcji. W rezultacie, terminal nie zajmuje dużo miejsca, a jednocześnie zapewnia komfort pracy nawet w trudniejszych warunkach. Istotnym elementem technologii jest obszerny ekran dotykowy, zapewniający łatwość i szybkość obsługi klienta. Co więcej może zaoferować? Prześledźmy to na przykładzie 3 modeli marki Elzab.

Elzab P11 Plus

Na początek trzeba zwrócić uwagę na 15-calowy ekran, funkcjonujący w maksymalnej rozdzielczości 1024 x 768 pikseli. Zapewnia on użytkownikowi dobrą widoczność wyświetlanych komunikatów oraz komfort obsługi urządzenia. To drugie zresztą zależy również od kilku innych kwestii. Przede wszystkim, terminal komputerowy posiada mocne podzespoły i atrakcyjne parametry, odpowiadającą za płynną pracę: procesor Intel Celeron J1900 2.0 GHz, 4 GB pamięci RAM, dysk SSD o pojemności 64 GB oraz kartę graficzną Intel HD Graphics. Ponadto, umożliwia zastosowanie różnych systemów (także z rodziny Windows i Linux), jak również posiada różne interfejsy do komunikacji z innymi urządzeniami (USB 2.0 i 3.0, RS232, Ethernet, PS/2, VGA dla dodatkowego monitora, wejście audio). Warto dodać, że P11 Plus wykazuje wysoką odporność na intensywną eksploatację i charakteryzuje się nowoczesnym designem.

Więcej o modelu P11 Plus znajdziesz tutaj.

Elzab P21 Plus

W przypadku tego modelu mamy do czynienia z bezramkowym ekranem, stworzonym w technologii pojemnościowej, gwarantującej znakomitą reakcję na dotyk oraz możliwość skorzystania z opcji multi-touch. Jego rozdzielczość maksymalna, podobnie jak wysokość parametrów i rodzaj zastosowanych podzespołów, są takie, jak u poprzednika. P21 Plus posiada też szereg praktycznych portów komunikacyjnych: USB 2.0, USB 3.0, VGA, Ethernet, RS232, PS/2 i wejście audio. Terminal komputerowy z łatwością współpracuje z kasą lub drukarką fiskalną, wagą elektroniczną, czytnikiem kodów kreskowych oraz terminalem płatniczym. Jest również w stanie obsłużyć praktycznie dowolny program sprzedażowy, magazynowy lub do zarządzania punktem gastronomicznym. Dodatkowo, elegancki i solidnie wykonany model marki Elzab posiada konstrukcję zgodną ze standardem VESA75, co oznacza, że możemy przymocować go w stałym miejscu bez użycia podstawy.

Szczegóły odnośnie P21 Plus pod tym linkiem.

Elzab P30

Urządzenie zostało wyposażone w 15-calowy, bezramkowy, a w dodatku rezystancyjny, 5-przewodowy ekran. Technologia ta, pracująca w maksymalnej rozdzielczości 1024 x 768 pikseli, umożliwia nie tylko sprawną i wygodną obsługę, ale również proste utrzymanie w czystości. Inaczej rzecz wygląda, jeśli chodzi o parametry i podzespoły P30 – dysponuje on procesorem Intel Core i3-4130 3.4GHz, 4 GB pamięci RAM, kartą graficzną Intel HD Graphics 4600 oraz dyskiem twardym o pojemności aż 320 GB. Wyposażenie to sprawia, że terminal nie wykazuje spadku wydajności nawet podczas wykonywania na nim wielu czynności. Znakomicie też współpracuje z systemami POSReady 7, Windows 7 i Linux Ubuntu, a wśród jego interfejsów znajdziemy m.in. 4 porty komunikacyjne USB 2.0, 2 porty typu USB 3.0, a także Ethernet i HDMI. Poza tym, posiada czytnik kart magnetycznych i pozwala rozbudować go o skaner (pozyskujący dane z kodów 2D) czy też monitor 9,7”.

Dodatkowe informacje na temat P30 przeczytasz na tej stronie.

 

Jak widać, technologie sprzedaży nie tylko oferują różne rodzaje urządzeń, ale też wiele modeli o odmiennych parametrach użytkowych i wariantach konstrukcyjnych. Obrazują to terminale komputerowe marki Elzab, które cieszą się dużym uznaniem i zaufaniem wśród polskich przedsiębiorców. A co Wy o nich sądzicie?

One thought on “Kilka słów o nowoczesnych terminalach komputerowych marki Elzab

  1. Ja pracuję w pubie na Elzab P11+, pracuje się wygodnie, wszystkie komunikaty przejrzyste, więc myślę że można polecić 🙂 może przyda się ta informacja komuś, kto poszukuje :))) pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wprowadź wartość CAPTCHA: *