Nowinki

Duet i Smart – czym wyróżniają się kasoterminale marki iPOS?

Duet i Smart – czym wyróżniają się kasoterminale marki iPOS?

Już na wstępie chcielibyśmy przypomnieć, że iPOS był pierwszym producentem w Polsce, który wprowadził na krajowy rynek fiskalny urządzenie określane mianem kasoterminala. W tym przypadku mowa oczywiście o modelu Duet. Okazuje się jednak, że to nie jedyna technologia tego typu w ofercie rodzimej marki. Obecnie iPOS dostarcza również na rynek kasoterminal Smart (premiera miała miejsce pod koniec 2019 roku). A dziś opowiemy Wam o tym, czym różnią się obydwa modele polskiego producenta.

Ogólnie o kasoterminalach, czyli na czym w ogóle to polega?

Zdajemy sobie sprawę z faktu, że nie każdy śledzi wydarzenia w branży fiskalnej i doskonale rozumie, co się kryje pod pojęciem „kasoterminala”. Dlatego zanim przejdziemy do omówienia urządzeń od iPOS, chcielibyśmy jeszcze ogólnie wspomnieć o tym, czym w ogóle jest taka technologia sprzedaży. Pisząc w skrócie, chodzi tutaj o integrację (dosłowną) kilku popularnych elementów systemowych. Każdy kasoterminal składa się z części fiskalnej, terminala płatniczego oraz oprogramowania, które umożliwia zarządzanie sprzedażą i akceptowanie e-płatności. I co najważniejsze, biorąc pod uwagę urządzenia dostępne na polskim rynku, wszystko to jest „zamknięte” w naprawdę kompaktowej obudowie. Dzięki temu kasoterminale oferują nie tylko bogatą funkcjonalność, ale także oszczędność przestrzeni w miejscu obsługi klientów. A nawet wygodne przewożenie lub przenoszenie (w przypadku pracy mobilnej).

Duet – model z kopią elektroniczną

Duet jest urządzeniem, o którym napisaliśmy na samym początku tego artykułu. Tak, to właśnie ten model był pierwszym w historii kasoterminalem na polskim rynku technologii sprzedaży. Od tamtego momentu minęło już jednak trochę czasu. Czy więc Duet zestarzał się i nie jest już wart zainteresowania? Zdecydowanie nie! To nadal zaawansowane technicznie urządzenie, które spełni oczekiwania wielu przedsiębiorców. A już w szczególności tych poszukujących kasy fiskalnej oraz terminala płatniczego. Co konkretnie warto wiedzieć o iPOS Duet? Przykładowo: ten kasoterminal wyposażono w panel dotykowy o wielkości 3,5” oraz prosty w obsłudze mechanizm drukujący.

W przypadku iPOS Duet trzeba jednak mieć na uwadze, że to kasoterminal z modułem elektronicznej kopii paragonów. A jak wiadomo, część podatników musi już liczyć się z obowiązkiem stosowania urządzeń fiskalnych online. Sama w sobie, elektroniczna kopia paragonów nie jest, rzecz jasna, złym rozwiązaniem. Wręcz przeciwnie, zapewnia wygodne i bezpieczne przechowywanie danych.

Smart – model z funkcjonalnością online

Model Smart od iPOS można poniekąd uznać za odpowiedź na zmiany w przepisach fiskalnych, do których doszło w połowie 2019 roku. Wówczas bowiem wprowadzono regulacje dotyczące systemu online, czyli m.in. współpracę urządzeń rejestrujących nowego typu z Centralnym Repozytorium Kas. iPOS Smart jest zgodny z tymi wymogami i już w standardzie umożliwia transmitowanie danych do CRK. Co więcej, zamiast modułu kopii elektronicznej, ten model posiada pamięć chronioną.

Przy omawianiu tego kasoterminala iPOS trudno nie wspomnieć o 2 wariantach technologicznych. Wersje Smart i Smart+ różnią się bowiem zasadniczo. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z jedną „bryłą”. Innymi słowy, w jednej obudowie znalazły się tutaj wszystkie elementy kasoterminala. Natomiast w drugim przypadku, czyli w modelu Smart+, do dyspozycji użytkownika jest dodatkowo tablet z 10-calowym panelem dotykowym. Wówczas jednak terminal płatniczy jest podłączony przewodem transmisyjnym do reszty kasoterminala.

Dostęp do platformy internetowej iPOS Web

Obydwa kasoterminale marki iPOS, czyli modele Duet i Smart, mają do zaoferowania coś jeszcze. Chodzi nam oczywiście o dostęp do platformy iPOS Web. Z tego narzędzia może skorzystać każdy użytkownik wspomnianych urządzeń – za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Natomiast sama platforma umożliwia m.in. zdalne zarządzanie kasoterminalami, programowanie pozycji towarowych, zarządzanie gospodarką magazynową oraz tworzenie raportów i analiz. Funkcjonalność tego rozwiązania będzie jednak zależała od opłacanego abonamentu. Kasoterminale Duet i Smart są bowiem oferowane wraz z 4 planami taryfowymi: Free, Standard, Premium, Pro.

One thought on “Duet i Smart – czym wyróżniają się kasoterminale marki iPOS?

  1. Model Smart jak najbardziej „ląduje na radarze” 😉 chętnie się też dowiem, co inni użytkownicy kasoterminali sądzą na temat tych urządzeń??? pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wprowadź wartość CAPTCHA: *