Kasy fiskalne

Jakie kasy fiskalne online trafią do oferty Elzab?

Jakie kasy fiskalne online trafią do oferty Elzab?

Branża fiskalna prężnie przygotowuje się do premier pierwszych kas rejestrujących online. Zgodnie z zapewnieniami producentów technologii sprzedaży, urządzenia nowego typu mają być dostępne już w maju 2019 roku, czyli praktycznie od razu po wejściu w życie nowelizacji ustawy o VAT. Jedną z marek, która już zapowiedziała kasy fiskalne online w swojej ofercie, jest Elzab. O jakie urządzenia konkretnie chodzi?

Nowe-stare modele urządzeń

Osoby związane z branżą fiskalną doskonale kojarzą kasy rejestrujące, które obecnie znajdują się w ofercie Elzab. Takich modeli jak K10, Mini E czy Jota E nie trzeba więc dłużej przedstawiać. I oczywiście nie bez powodu piszemy tutaj o urządzeniach występujących aktualnie w ofercie polskiego producenta. Niedługo trafią bowiem do niej nowe kasy, które są online’owymi wersjami wspomnianych przed chwilą modeli. K10 Online, Mini Online, Mini LT Online oraz Jota Online mają być dostępne już w maju 2019 roku. W pewnym sensie mamy więc do czynienia z nowymi-starymi urządzeniami fiskalnymi. Osobom niezwiązanym z branżą zapewne niewiele to mówi… Warto jednak uwierzyć na słowo, że wymienione na początku modele z kopią elektroniczną są kasami, które do dziś cieszą się uznaniem użytkowników i ekspertów. Stanowią więc doskonałą bazę do stworzenia nowej generacji urządzeń.

Czy K10 Online także stanie się hitem?

Z pewnością jest za wcześnie na to, żeby z pełnym przekonaniem odpowiedzieć na powyższe pytanie. Faktem jednak jest, że K10 Online, podobnie jak swoja poprzedniczka, posiada wszelkie predyspozycje do tego, aby spełnić oczekiwania przedsiębiorców. Małe gabaryty, wytrzymała obudowa, kolorowy panel dotykowy, intuicyjna obsługa, różnorodne interfejsy komunikacyjne, 6 wersji kolorystycznych… Można by tak wymieniać jeszcze długo. To na pewno nie będzie kasa do dużej firmy, które sprzedają mnóstwo produktów bądź usług. Ale bez problemu odpowie na potrzeby mniejszych działalności gospodarczych – zarówno stacjonarnych, jak i mobilnych.

2 nowe urządzenia z serii Mini

Elzab postanowił wprowadzić na rynek 2 nowe kasy fiskalne z uznanej serii kompaktowych urządzeń. W maju 2019 roku do sprzedaży trafi zarówno model Mini Online, jak i Mini LT Online. Obydwa urządzenia z wyglądu przypominają dotychczasową kasę z kopią elektroniczną (Mini E). Posiadają jednak oczywiście funkcjonalność wymaganą od urządzeń online. Warto również podkreślić podstawową różnicę pomiędzy Mini Online i Mini LT Online. Pierwsza z wspomnianych kas posiada w standardzie złącze Ethernet, natomiast druga – moduł komunikacyjny Bluetooth/Wi-Fi. Obydwa interfejsy posłużą m.in. do transmitowania danych do Centralnego Repozytorium Kas.

Co zaoferuje Jota Online?

Elzab Jota Online to już pod wieloma względami systemowa kasa fiskalna. Świadczą o tym rozbudowane możliwości współpracy z innymi urządzeniami elektronicznymi. Ten model już w standardzie posiada następujące złącza komunikacyjne: 4 x RS-232, 2 x USB, Ethernet oraz PS/2. Ponadto, Jota Online da się rozbudować zarówno o moduł Bluetooth/Wi-Fi, jak i Bluetooth/GPRS. W takich okolicznościach kasa zagwarantuje również bezprzewodową transmisję danych, np. do serwerów CRK. Co więcej, właściciel tego urządzenia online od Elzab będzie mógł m.in. skonfigurować do 20 000 pozycji towarowych oraz nawet 71 skrótów klawiszowych.

One thought on “Jakie kasy fiskalne online trafią do oferty Elzab?

  1. w mojej opini K10 to zdecydowanie nadal czołówka atrakcyjnych kas fiskalnych. pozostaje tylko kwestia online, czyli dostosowania do współczesnych zmian w branży fiskalnej. jeśli K10 stanie się online – pozostanie na sporym poziomie zainteresowania ze strony przedsiębiorców

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wprowadź wartość CAPTCHA: *