Drukarki fiskalne

Posnet Temo Online – sprawdzamy najmniejszą drukarkę online na rynku

Posnet Temo Online – sprawdzamy najmniejszą drukarkę online na rynku

Mijają lata, a Posnet Temo nadal jest najmniejszą drukarką fiskalną na polskim rynku. Dotyczy to zarówno modelu z elektroniczną kopią paragonów, jak i urządzenia w wersji Online (współpracującego z Centralnym Repozytorium Kas). W dzisiejszym artykule sprawdzimy możliwości drugiej ze wspomnianych drukarek fiskalnych. Jakie rozwiązania, parametry i funkcje oferuje model Temo Online? Zachęcamy do zapoznania się z naszym podsumowaniem najważniejszych cech drukarki Posnet.

Jakie wymiary ma najmniejsza technologia sprzedaży?

Zacznijmy od konkretów, a więc od podania gabarytów oraz masy drukarki fiskalnej Posnet Temo Online. Wymiary głównej bohaterki dzisiejszego wpisu wynoszą jedynie 86 x 46 x 128 mm (szerokość, wysokość, długość). Z kolei jej waga to zaledwie 360 g (wraz z papierem termicznym w środku). Pisząc wprost, model Temo Online jest wręcz kieszonkową technologią sprzedaży. Drukarka fiskalna od Posnet cechuje się także wytrzymałą oraz szczelną obudową. Ponadto, urządzenie można nawet zamówić w zestawie z praktycznym pokrowcem. Takie etui ułatwi przenoszenie Temo Online oraz zapewni dodatkową ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi i szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Parametry systemowe i baza towarowa

Niewielkie gabaryty drukarki rejestrującej Posnet Temo Online nie są ograniczeniem w przypadku funkcjonowania w rozwiązaniu systemowym dla firmy – nawet takim naprawdę rozbudowanym. Dodatkowym plusem będzie tu oszczędność cennej przestrzeni na stanowisku obsługi klientów w firmie. Ponadto, urządzenie rejestrujące polskiego producenta oferuje płynną współpracę zarówno z oprogramowaniem sprzedażowym lub sprzedażowo-magazynowym (posiada 2 protokoły komunikacyjne: Posnet i Thermal), jak i z terminalem komputerowym typu POS (przez złącze USB lub opcjonalny moduł Wi-Fi). Ta mała drukarka fiskalna online zapewnia też obsługę dużej bazy towarowej (maksymalnie 100 000 pozycji PLU) oraz stosowanie precyzyjnych nazw produktów lub usług (do 40 znaków w każdej).

Drukarka Temo Online a łączność z CRK

Przedsiębiorca przy wyborze kasy lub drukarki fiskalnej online powinien zawsze zwrócić uwagę na sposób współpracy zamawianego urządzenia z Centralnym Repozytorium Kas. To po prostu kluczowa funkcjonalność takiej technologii sprzedaży, którą trzeba dostosować do łącza internetowego w firmie. Natomiast w przypadku Temo Online do wyboru są 2 warianty technologiczne. Po pierwsze, drukarka fiskalna Posnet może współpracować z CRK po podłączeniu do komputera przez USB i udostępnieniu łącza internetowego. To wersja standardowa. Po drugie, urządzenie da się rozbudować o opcjonalny moduł komunikacyjny Wi-Fi. W takim wariancie (rozszerzonym) model Temo Online zaoferuje też bezprzewodową transmisję wymaganych danych do Centralnego Repozytorium Kas (po skonfigurowaniu firmowej sieci Wi-Fi w menu drukarki Posnet).

Wydruk paragonów i faktur VAT

Niewątpliwym atutem Posnet Temo Online jest także to, że urządzenie wystawia zarówno paragony fiskalne (dla klientów indywidualnych), jak i faktury VAT (dla klientów biznesowych). Ten model w wielu przypadkach niweluje więc konieczność wdrażania dodatkowej drukarki w firmie. Ponadto, Posnet Temo Online zapewnia szybkie emitowanie wspomnianych dowodów sprzedaży – z prędkością do 22 linii tekstu na sekundę – oraz łatwy montaż rolki papieru termicznego (na zasadzie „drop in – wrzuć i drukuj”). Urządzenie polskiego producenta obsługuje też tzw. superformatkę. Pozwala więc na wydruk wielu dokumentów niefiskalnych, np. danych z systemu lojalnościowego, kuponów rabatowych lub informacji o aktualnej promocji.

One thought on “Posnet Temo Online – sprawdzamy najmniejszą drukarkę online na rynku

  1. według mnie zdecydowanie WCIĄŻ jeden z najciekawszych modeli drukarek fiskalnych, nie tylko wśród mobilnych urządzeń rejestrujących sprzedaż!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wprowadź wartość CAPTCHA: *